Oya Hanım

İğne Oyası Dersleri Zürafa Nasıl Yapılır?

01.12.2019
649
İğne Oyası Dersleri Zürafa Nasıl Yapılır?
 

Türkiye Günlük Corona Virüs Tablosu İçin Tıklayın...

Merhaba hanımlar, İğne oyası ‘na yeni başlayan arkadaşlar için bu gün iğne oyası yapımı hakkında bilgiler vereceğiz. İlk dersimizde iğne oyaları anlatımlarında sıkça duyduğumuz bir tabir olan zürafa’nın nasıl yapıldığını göreceğiz.

İğne oyaları  Anadolu süsleme sanatlarının en eskilerindendir. Günümüzde hala yapılmaya devam eden bu sanat İnternet kullanımının artması ile daha çok yaygınlaşmaya başladı. Günümüzde hayatın yorucu ve stresli olması insan sağlığı açısından olumsuz etkiler bırakabiliyor. Stres konusunda uzmanların yaptığı açıklamalarda, hobiler ile uğraşmanın stresi uzaklaştırdığını açık ve bariz şekilde görebiliyoruz. Peki nasıl oluyor da hobiler strese karşı iyi geliyor? İşte size bu sorunun cevabı… 

Stresin en büyük nedenlerinden biriside kafaya takılan sorunlardır. Geçim sıkıntısı, hastalık, can sıkıntısı vs. gibi kafaya taktığınız her şey stres yapar, stres ise bir çok hastalığın oluşmasında büyük rolü olan faktörlerdendir. Zihninizi bir hobi ile meşgul ederseniz sıkıntılarınızı düşünmeden geçirdiğiniz bu zaman sizi stresten uzak tutacaktır.

Biz hanımların evde yapabileceği hobiler çok kısıtlıdır. O yüzden hanımlar örgü, oya, dantel gibi el sanatlarını hobi olarak yapmaktadır. Bütün bunların yanı sıra ise yaptığınız bu hobileri sosyal medya aracılığı ile satabilir ve güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Peki bunu nasıl mı yapacağız. İşte bu konu ile ilgili detaylar.

Sosyal medyada yaptığı ürünleri sipariş üzerine satan bir çok arkadaşımız var. Bu yaptıkları siparişler ile ciddi miktarda gelirde elde ediyorlar. Sizde eğer instagram kullanıyorsanız BURAYA TIKLAYARAK sipariş ile çalışan arkadaşların gönderilerine bakabilirsiniz. Sitemizdeki İğne oyası modelleri göz atmak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Şimdi gelelim dersimize bu videomuzda iğne oyasına yeni başlayan arkadaşlarımız için çok güzel bir anlatım ile zürafa yapılışını paylaştık. Herkese şimdiden kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Etiketler: