Oya Hanım

Sivilce Nasıl Geçer? | Sivilcelere Çözüm

14.11.2019
349
Sivilce Nasıl Geçer? | Sivilcelere Çözüm
 

Türkiye Günlük Corona Virüs Tablosu İçin Tıklayın...

Ergenlik döneminden sonra kadın erkek çoğu kişide sivilceler çıkmaya başlar kimi ciltlerde az görülürken kimisinde rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir. Kişinin özgüvenini olumsuz olarak etkileyen sivilceler için çözüm yolları çok sık sorulan sorulardandır. Sizde sivilcelere çözüm arayışındaysanız, doğal çözüm yollarını merak ediyorsanız sizler için biraz araştırma yaptık.

Sivilce Neden Olur?

Sivilce makyaj kalıntıları, ölü cilt ve çeşitli nedenler ile tıkanan gözeneklerde oluşabilir. Tıkanan gözenekler siyah noktalara yada inflmasyona da sebep olur.

Aşırı aktif yağ bezleri, hormonal dengesizlik veya dalgalanma, stres, yanlış diyet, bazı ilaçların yan etkileri ve hijyen eksikliğinden sivilceler oluşabilir.

Sivilce Nasıl Geçer?

Aknelerden kurtulmanın evde uygulayabileceğiniz bir çok yolu olsa da, sivilceler için kullanabileceğiniz tek madde limondur. Limonda bulanan bileşenler ve özellikler sizi bu sinir bozucu sivilcelerden etkili bir şekilde kurtarır.

Limon antibakteriyel olduğundan akne ve sivilceye neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur. Limonda bulunan sitrik asit, cilt zerinde biriken aşırı yağdan kurtulmanıza yardımcı olur. Ölü deriyi temizler. C vitamini bakımından zengin olup ciltteki kolajen üretimini arttırır yeni cilt hücrelerinin oluşumuna yardımcı olur. Kısacası limon içerdiği maddeler ile cildinize birçok fayda sağlar.

Limonu doğru malzemeler ile kullanarak lekesiz bir cilt ve güzel saçlar elde edebilirsiniz. Limon suyu güçlü bir bileşen olduğundan cildinizin hassasiyetini kontrol etmeniz gerekir. Bunu nasıl mı yapacaksınız? Bileklerinize ve yüzünüze bir kaç damla limon damlatım 15 dakika sonra yıkayın kızarıklık kaşınma yada farklı bir soruna neden olmazsa çözümleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Limon Suyu Ve Tarçın

Tarçın ve limon, sivilce tedavisinde kullanılabilecek güçlü antibakteriyel maddelerdir. Tarçın, sağlıklı bir cilt tabakası ortaya çıkarmak için hafif bir aşındırıcı olarak da çalışır.

Malzemeler

• 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
• 1 çorba kaşığı tarçın

Yapılışı

Tarçın ve limon suyunu karıştırıp sivilceleriniz üzerine uygulayın. 15-20 dakika bekletip ılık su ile durulayın, nemlendirici uygulayın ve haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Limon ve zerdeçal

Zerdeçal ağrı ve iltihaplanmayı azaltabilen güçlü bir anti-inflamatuar maddedir. Zerdeçal ayrıca antibakteriyeldir ve sivilcelerdeki bakterilerini öldürmeye yardımcı olur. Zerdeçalda bulunan antioksidanlar cildin daha hızlı iyileşmesini sağlarlar. Limon ile birleştiğinde, akne oluşumlarını azaltmaya, sivilceleri temizlemeye ve cildi hafifletmeye yardımcı olur.

Zerdeçal cildinizin hafif sarı kalmasına neden olabilir, yüzünüzü birkaç kez yıkadıktan sonra geçecektir.

Malzemeler
• 1 çorba kaşığı zerdeçal
• 1 limon

Yapılışı

Zerdeçal ve limon suyunu iyice karıştırın. Sivilceli bölgeye uygulayın ve 15 dakika bekletip cildinizi durulayın. Sivilcelerden kurtulmak için haftada 2 veya 3 defa bu karışımı kullanın.

Limon Ve Karbonat

Karbonat ve limonun gazlı kombinasyonu cildi temizlerken gözenekleri açar ve aynı zamanda anti-inflamatuar bir etki eder. Limon cildin yağlanmasını engeller ve tıkanmış gözeneklerdeki bakteri temizler.

Malzemeler

• 1 çorba kaşığı limon
• 1 çorba kaşığı karbonat

Yapılışı

Karbonat ve limon suyunu karıştıp sivilceleriniz üzerine uygulayın. Cildiniz üzerinde 10 dakikadan fazla bekletmeyin. Hafifçe masaj yaparak soğuk su ile durulayın. 3 hafta boyunca haftada 1-2 kez uygulayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.