Oya Hanım

Sıralı Çok Güzel Çiçekli İğne Oyası Yapılışı

12.10.2019
2.109
Sıralı Çok Güzel Çiçekli İğne Oyası Yapılışı
 

Türkiye Günlük Corona Virüs Tablosu İçin Tıklayın...

           Sıralı oyalar yazmaların kenarlarına en çok tercih edilen oyalardan bu gün sizlerle sıralı güzeller güzeli bir çiçekli iğne oyası paylaşacağız. Ayşenin iğne oyaları kanalında yayınlanmış olan bu güzel modelin yapılış videosu gayet başarılı olmuş. Ayşe hanımın kaliteli içeriklerine birçok kez sitemizde yer verdik. Kaliteli içerik üreten ayşe hanıma başarılarının devamını diliyorum.

           Çeyizlerimizin süsü iğne oyaları, asırlardır kültürümüzde olan el sanatlarındandır. Günümüzde de kimi hanımlar stresten uzaklaşmak için, kimileri aile bütçesine katkı sağlamak için kimileri ise el sanatlarına olan merakıdan dolayı bu süsleme sanatı ile ilgilenmekte. İğne oyası, tığ oyası, dantel vb. gibi el sanatları ile uğraşmak hayatın yorucu ve stresli temposundan insanı uzaklaştırarak, günümüzün en büyük problemlerinden olan stresten korunmamızı sağlar. Aile bütçesine katkı sağlamak isteyen hanımlar yaptıkları bu oyaları sipariş üzerine satarak hem kazanmanın mutluluğunu hemde aile fertlerinin yükünü hafifletebilmenin keyfini yaşar.

        Bütün bunları göz önüne aldığınız zaman evde boş durmak yerine birşeylerle uğraşmanın daha mantıklı bir karar olduğunu göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Etiketler: