Oya Hanım

Sarma Oyası Yapımı | Tığ Oyası Modelleri

26.01.2020
3.256

Merhabalar bu yazımızda sizler için harika bir model olan sarma oyası modelinin anlatım videosunu paylaşıyoruz. Tasarımı bana ait olan bu modelimizi umarım sizde beğenirsiniz.

Sarma Oyası Yapımı | Tığ Oyası Modelleri

Gören gözlerin tekrar dönüp bakacağı gösterişli modeller hanımların dikkatini her zaman çekmeyi başarmıştır. Peki tasarım yaparken güzel bir beğenilen bir model yapmak için nelere dikkat etmek gerekir? Sizce oyanın ve yazmanın güzelliğini ortaya çıkaran şeyler nelerdir? Hep birlikte fikirlerimizi paylaşalım.

Bence oya tasarımı yaparken dikkat etmek gereken en önemli şey, oya ve yazma arasındaki uyumluluğu sağlamaktır. bu uyumluluğu bazı arkadaşlar yazmadaki renkleri oyada uygulamak olarak düşünebilir ancak ben o fikirde değilim. Bazen aynı renkleri kullanmaktan ziyade karşıt renkleri kullanmakta çok güzel bir uyum sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra çiçek desenli bir yazmanın kenarına yapılacak oya modelinde, ana renkler dışında yazmadaki detay renkleri kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Yazma üzerindeki desen ile yapacağınız oya modeli arasında bir bütünlük kurmakta gerekir. Bu uyumu yakaladığımı düşündüğüm tasarımlarım insanlar tarafından çok sayıda beğeni toplamayı başarmış durumda.

Bu yazımdaki modelim ise çok güzel bir uyum ile göz dolduran bir model oldu denemek isteyen tüm arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Yorumlarda fikirlerinizi bekliyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Etiketler: