Oya Hanım

Örgü Ve Oya İşleri İle Nasıl Para Kazanılır?

24.01.2020
794
Örgü Ve Oya İşleri İle Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzün en büyük sorunlarından biri haline gelen stres çeşitli hastalıklara da davetiye çıkarıyor. Stressiz bir yaşam için uzmanlar boş vakitleri hobiler ile doldurmayı öneriyor. Örgü işleri ile uğraşmak ta stressiz bir hayatın kapılarını bize aralıyor. Aynı zamanda ürettiğiniz örgü ürünlerini satarak aile ekonomisi için güzel bir gelir kaynağı da elde edebilirsiniz. Evde hobi olarak yapılan işlerden ne kadar kazanabilirim ki demeyin.  Ciddi gelir elde eden kişiler tanıyorum.

Peki Bunu Nasıl Yapacağız?

Yaptığınız ürünleri nasıl, ne şekilde satacağınızı bilmiyorsanız benim bir tavsiyem var daha öncede yazılarımda bahsettiğim gibi sosyal medya üzerinden bunu yapabilirsiniz.

İlk olarak bir instagram hesabı açarak işe başlayabilirsiniz. Açtığınız hesapta yaptığınız ürünlerin fotoğraflarını paylaşın ancak bu paylaşımların açıklama kısmına etiket eklemeyi unutmayın. Mesela yaptığınız bir patik modelini paylaşırken açıklama kısmına #patik #patikmodelleri gibi etiketler eklemelisiniz. Bu etiketleri eklemeniz halinde etiketleri takip eden kişiler sizin bu işi yaptığınızı anlar ve sizi takip ederler. Bu şekilde kesinlikle doğru bir kitle elde edebilirsiniz. Günden güne takipçi sayınızın arttığını göreceksiniz.

Hesabınız büyüdü ve artık sipariş almaya başladınız, yapmanız gereken en önemli şeylerden bir tanesi insanların size güvenmesini sağlamak. Bunu yapmak için ise şeffaf olmalısınız. Kesinlikle verilen siparişleri zamanında ve eksiksiz olarak kargolamalısınız. Hatta nacizane önerim kargo paketinin içerisine bir not eklemeniz, müşterinizin size olumlu dönüşü diğer müşterilerinizin güvenini kazanma konusunda çok fayda sağlayacaktır.

Ödemeleri Nasıl Almalıyım?

Bu iş ile ilgilenen hanımlar genelde banka havalesi yöntemi ile ödeme almaktadır. Bu yöntemi tercih etmelerinin sebebi ise kapıda ödeme için kargo şirketlerinin istediği ücrettir. Havale yöntemi ise alıcı tarafından güven sorunu yaratabilir. Benim bu konuda sizlere tavsiyem kapıda ödeme yapabileceğinizi ancak fiyatın bir miktar değişeceğini müşterinize söylemeniz. Müşterilerinizin bir kaç alışverişin ardından havale ile ödeme yapmak isteyeceklerinden emin olabilirsiniz. Örnek verecek olursak satacağımız patik görselinin altına fiyatı şu şekilde yazabilirsiniz.

Örgü patik 

Havale 50 tl 

Kapıda ödeme  55 tl 

 

Kargolama Süreci Nasıl olmalı?

Ürününüzü tamamladıktan sonra müşterinizin adresine kargolamalısınız. Kargo sürecinin hızlı olması sizin güvenilirliğiniz açısından daha olumlu bir etki sağlayacaktır.

Bütün bunların yanı sıra en önemli madde biraz öncede belirttiğim gibi dürüst, şeffaf ve sabırlı olmalısınız. Sipariş üzerine yaptığınız ürünlerden para kazanmaya başladığınızda kesinlikle emek verip hak ettiğiniz kazancınızdan ziyade başarılı olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

 

 

Yorumlar
  1. Hacer dedi ki:

    cevremizdeki arkadaşlara bu işi yapıyoruz sadece pazar param çıkıyor

  2. Elemeklerim dedi ki:

    Ben yillardir uğrasiyorum ihtiyclarimı karşiliyor arada bir kenara para birakiyor allah hepimize emeklerimizin karsiligini versin arkadaşlar

  3. Anonim dedi ki:

    Bende istiyorum satmak ama cevremdekiler almiyor