Oya Hanım

Kalıp Gibi Tığ Oyası Modeli Yapılışı

08.01.2021
191
Kalıp Gibi Tığ Oyası Modeli Yapılışı

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlerle kalıp gibi tığ oyası modeli paylaşıyorum. Özellikle düz renk yazmalarda son derece şık duran bir model.

Modelin tasarımı ne kadar önemli olsa da kullanışlılıkta bir o kadar önemlidir. Bazı modeller ütülense dahi bir süre sonra kendini bırakabilir ve istenmeyen görüntülere sebep olabilir. Ancak bazı tığ oyası modelleri sıkı ve daha dayanıklıdır. Hem dayanıklı hem de şık örnekler kesinlikle herkesin beğenisini kazanmaya yetecektir. Esasında tığ oyalarının tamamı iğne oyalarına göre biraz daha dayanıklıdır. İğne oyalarında yıkma esnasında oluşan çekilme sorunlarına tığ oyası modellerinde pek fazla rastlanmaz. İğne oyalarında gösterişli büyük modeller genelde duruş açısından sık olarak problemlere yol açar. Bunun sebebi ise daha fazla aralıklı düğümlerin bir araya gelerek oya modelini oluşturmasıdır. Sık şekilde düğümlenerek yapılan iğne oyaları daha büyük motifler bulunduran modellere göre daha dayaklıdır.

Bu paylaşımımda harika bir tığ oyası modeli ile karşınızdayım çevremdekiler tarafından hem tasarımı hem de kalıp gibi durmasından dolayı çok beğeni alan bir model oldu umarım sizlerde modelimi beğenirsiniz. Modeli denemek isteyen tüm arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.