Oya Hanım

Fare Dişi Örgü Bebek Hırka Modeli Yapılışı Anlatımlı

Fare Dişi Örgü Bebek Hırka Modeli Yapılışı Anlatımlı

Hanımlar siz de yapabilin diye, kolay yapabilmeniz için fare dişi örgü bebek hırka modelinin yapılışını anlatımlı paylaştım.

Kadınların boş zamanlarını değerlendirmek amacı ile yaptıkları örgüler, tığ ya da şiş gibi gereçler kullanılarak yapılmaktadır. Kadınların hayal dünyası ile el becerisinin harmanlanması ile ortaya çıkan örgü modelleribazen bizlere giyecek, bazen ev içi aksesuar bezen de havlu ve masa örtülerimize güzellik katan ayrıntı olarak hayatımızda kendine yer edinmiş duruyor. Tıpkı şal modelleri gibi…

En Güzel Yazlık ve Kışlık Şal Örnekleri

Kış ve sonbahar mevsimlerinde sırtınızı soğuktan korumak için kullandığınız el örgüsü şal modelleri yaz günlerinde de kıyafetlerinize şık ve zarif bir ayrıntı olarak kullanılır. Tığ ya da şiş gibi farklı örgü teknikleri ile yapılan şal modelleri arasında zevkinize uygun örnekleri tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz.

Şal modelleri örmeye başlamadan önce kendinize uygun bir model seçimi yapmanız ve bu doğrultuda el becerinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Henüz yeni örmeye başlayan acemi bir örgü severseniz tığ işi tekniği ile alıştırmalar yapıp, el becerinizi geliştirebilirsiniz.

Örgü modelleri arasında en kolay örgü tekniği tabi ki de tıp işidir. En incesinden en kalınına kadar farkı numaralara sahip olan tıp modelleri seçimi için öncelikle tercih ettiğiniz modelde kullanacağınız ipi kalınlığına göre belirlemelisiniz. Profesyonel bir örgücü olmak istiyorsanız her çeşit anlatımlı örgüler adlı web sayfalarından bulunan tüm modellerini takip etmeli ve incelemelisiniz. Bu bağlamda internettin bütün gücünden faydalanmanız gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.